संविधान दिवस विविध कार्यक्रम गरी मनाइदै

त्रियुगा न्यूज असोज ३
उदयपुरमा राष्ट्रिय संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमहरुको आयोजना गरी मनाइएको छ । त्रियुगा नगरपालिका,जिल्ला प्रशासन कार्यालय,उदयपुर जिल्ला अस्पताल र कटारी नगरपालिकाले विविध कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरी संविधान दिवस मनाएकाहुन ।
कैदिबन्दीहरुलाई सामग्री वितरण
संविधान दिवसका अवअवसरमा त्रियुगा नगरपालिकाले जिल्ला कारागार उदयपुरमा रहेका कैदि बन्दीहरुलाई विभिन्न मनोरञ्जनात्मक तथा खेलकुदका सामाग्रीहरु वितरण गरेकोछ । जिल्ला कारागार शाखामा आयोजित एक कार्यक्रममा त्रियुगा नगरपालिकाका नगर प्रमुख वसन्तकुमार वस्नेत,प्रमुख जिल्ला अधिकारी जनार्दन गौतम तथा नगर उपप्रमुख महेश्वरी राई र वडा नं १० र ११ का वडा अध्यक्षहरु किरणपाण्डे तथा सुमन्त कोईरालालेसंयुक्त रुपमा ती समाग्रीहरु कारागार प्रशासनलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको हो ।
जसमा मादल,क्यारिमबोडा र बाँसुरी दुइैदुई थान,त्रिपाल,डस्टविन,ब्याडमिन्टन र्याकेड,प्रेसर कुकर र प्लाष्टिक कुर्सि चारचार थान,चेस पाँच थान,ब्याडमिन्टन,गितार र हारमुनिएम एकएक थान, ब्याडमिन्टन कक १० डब्बा र स्किपिङ १० थान तथा महिला बन्दिहरुका लागि सेनिटरी प्याड तीनसय थान वितरण गरिएको हो ।
दश जना कैदिबन्दी रिहा
संविधान दिवसकै अवसरमा विभिन्न मुध्दामा कारागारमा जेल जीवन विताईरहेका दश जना कैदि बन्दिीलाई नेपाल सरकारको सिफारिस अनुसार राष्ट्रपतिकाट बाकि कैद मिनाहा गरी थुनामुक्त आजैबाट थुनामुक्त गरिएको छ । सो अवसरमा जिल्ला कारागार शाखामा आयोजित कार्यक्रममा त्रियुगा नगरपालिकाकाका नगर प्रमुख बसन्तकुमार वस्नेतले अहिलेको संविधान विश्वमा भएका अन्य संविधान भन्दा उत्कृष्ट रहेको बताउनुभयो ।
तर संविधानले ग्यारेन्टी गरेका नागरिकका हक,अधिकार र कर्तब्यका वारेमा आम जनतासम्म बुझाउन नसकिएकोले यस विषयमा वेलावेलामा आलोचना हुने गरेको हो भन्नुहुदै संविधानको पालना र कार्यान्वयन गर्ने दायित्व कर्मचारी,प्रशासन,जनप्रतिनिधि र सुरक्षा निकायलगायत सवै राजनैतिक दलहरुको भएको बताउनुभयो ।
अस्पताललाई ह्विल चियर वितरण


संविधान दिवसकै अवसरमा त्रियुगा नगरपालिकाले उदयपुर जिल्ला अस्पताललाई चारथान ह्विलचियर वितरण गरेको छ । उदयपु अस्पताल परिसरमा आयोजित कार्यक्रममा नगरप्रमुख वसन्तकुमार वस्नेत तथा उपप्रमुख महेश्वरी राईले अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा.ज्ञानेन्द्रझालाई चारथान ह्विलचियर वितरण गर्नुभएकोहो ।
विरामिलाई निशुल्क औषधी उपचार
संविधान दिवसकै अवअवसरमा उदयपुरको कटारी नगरपालिकाले विरामीहरुलाई आज एक दिन निशुल्क औषधी उपचारको व्यावस्था गरेकोछ । कटारी अस्पतालबाट उपलब्ध हुने सवै सेवाहरु ल्याव,भिडियो एक्सरे,एक्सरे,ओपिडि सेवा तथा औषधीसमेत निशुल्क रुपमा उपलब्ध गराइएको कटारी नगरपालिकाका नगर प्रमुख राजेशचन्द्र श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

बिज्ञापन
No data was found

सम्बन्धित खवर

उदयपुरका आठमध्ये सातवटा पालिकाद्वारा नीति कार्यक्रमसहित बजेट सार्वजनिक

संगितको सुर तालमा संगित दिवस

लेखाका कर्मचारीको आन्दोलनले प्रदेश मातहतका कार्यालय ठप्प

आठ वर्षमा पनि निर्माण सम्पन्न हुन सकेन गाईघाटस्थित मदन भण्डारी स्मृति सभा हल

राष्ट्रिय परिचयपत्र बनाउन बृध्दबृध्दा लाई सास्ती

मदनभण्डारी लोकमार्गमा टिपरको ठक्करबाट दुईजनाको मृत्यु

हायस पल्टिदा १० यात्रु घाइते

सदस्यता नविकरणमा देशकै पहिलो जिल्ला बन्यो एमाले उदयपुर

चारसय ११ एम्पुल लागुऔषध सहित दुई युवक पक्राउ

सर्बाधिक पढिएको खवर

कक्षा १२ को नतिजा सार्वजनिक, यसरी हेर्नूहोस् नतिजा

उदयपुर जिल्ला अस्पतालमा आकस्मिक बाहेक सवै सेवा ठप्प

मानव बेचविखनमा संलग्न रहेको आरोपमा तीनजना पक्राउ

भ्वाईस विजेता करणको ‘सिमाना’ सार्वजनिक

संविधान दिवस विविध कार्यक्रम गरी मनाइदै

बमबहादुर कार्कीको नेतृत्वमा नयाँ लोकदोहोरी प्रतिष्ठान दर्ता

सुन काण्डमा सरकार गैरेजिम्मेवार बनेको पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको आरोप

अदालतको आदेशपछि कटुवालद्वारा पदभार ग्रहण

समाजवादीका नगर कमिटि अध्यक्ष रेग्मीसहित दशजना एमालेमा समाहित