सगरमाथा क्षेत्रमा सेनाले सङ्कलन गरेको मानव शव शिक्षण अस्पतालमा बुझायो

भक्तिविलास पोखरेल गाईघाट,जेठ १६ । नेपाली सेनाले सञ्चालन गरेको सफा हिमाल अभियान अन्तर्गत आठहजार मिटरभन्दा माथिको सगरमाथा क्षेत्रबाट दुईवटा मानव शव निकालेर फरेन्सि परिक्षणका लागि बुधवार त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगन्ज काठमाडौमा बुझाएको छ । शैनिक जनसम्पर्क तथा सूचना निर्देशनालयका अनुसार सो अभियानमा सहभागि नेपाली सेनाको टोलीले सगरमाथा हिमालको आठहजार चारसय ३० मिटर उचाइमा रहेको बाल्कोनी ईलाका र सातहजार नौसय मिटरको उचाइमा अवस्थित ल्होत्से क्याम्प चौथो इलाकाबाट वेवारिसे अवस्थामा रहेका ती दुईवटा मानव शव बरामद गरी थप प्रक्रियाको लागि हवाई साधनबाट काठमाडौ लगेर शिक्षण असपतालमा बुझाएको हो । यस वर्षको सफा हिमाल अभियान अन्तर्गत हालसम्म सगरमाथा,ल्होत्से र नुप्से हिमालबाट ११ हजार किलोग्राम फोहर,चारवटा मानव शव तथा केहि मान अस्थिपञ्जर सङ्कलन तथा ब्यवस्थापन गरीएको नेपाली सेनाले जनाएको छ । गएको वैशाख २ गते काठमाडौबाट प्रस्थान गरेको नेपाली सेनाको सो टोली वैशाख ९ गते सगरमाथा आधार शिविरमा पुगेकोथियो । यहि जेठ २३ गते विश्व वातावरण दिवसका दिन समापन गरिने यस वर्षको सफा हिमाल अभियानले विश्वव्यापी चुनौतिको रुपमा रहेको वातावरण प्रदुषण तथा विश्व तापमानको असरलाई न्यून गर्न सचेतना फैलाउने तथा हिमालहरुमा थुप्रिएको फोहोर हटाउन सहयोग पुग्ने विस्वास लिइएको नेपाली सेनाले जनाएको छ ।
No data was found

सम्बन्धित खवर

उदयपुरका आठमध्ये सातवटा पालिकाद्वारा नीति कार्यक्रमसहित बजेट सार्वजनिक

संगितको सुर तालमा संगित दिवस

लेखाका कर्मचारीको आन्दोलनले प्रदेश मातहतका कार्यालय ठप्प

आठ वर्षमा पनि निर्माण सम्पन्न हुन सकेन गाईघाटस्थित मदन भण्डारी स्मृति सभा हल

राष्ट्रिय परिचयपत्र बनाउन बृध्दबृध्दा लाई सास्ती

मदनभण्डारी लोकमार्गमा टिपरको ठक्करबाट दुईजनाको मृत्यु

हायस पल्टिदा १० यात्रु घाइते

सदस्यता नविकरणमा देशकै पहिलो जिल्ला बन्यो एमाले उदयपुर

चारसय ११ एम्पुल लागुऔषध सहित दुई युवक पक्राउ

सर्बाधिक पढिएको खवर

कक्षा १२ को नतिजा सार्वजनिक, यसरी हेर्नूहोस् नतिजा

उदयपुर जिल्ला अस्पतालमा आकस्मिक बाहेक सवै सेवा ठप्प

मानव बेचविखनमा संलग्न रहेको आरोपमा तीनजना पक्राउ

भ्वाईस विजेता करणको ‘सिमाना’ सार्वजनिक

संविधान दिवस विविध कार्यक्रम गरी मनाइदै

बमबहादुर कार्कीको नेतृत्वमा नयाँ लोकदोहोरी प्रतिष्ठान दर्ता

सुन काण्डमा सरकार गैरेजिम्मेवार बनेको पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको आरोप

अदालतको आदेशपछि कटुवालद्वारा पदभार ग्रहण

समाजवादीका नगर कमिटि अध्यक्ष रेग्मीसहित दशजना एमालेमा समाहित